Főoldal | Email | Belépés napja. Keresés itt:
   Minden motor A-Z Hírlevél | Médiaajánlat | Impresszum

RED BULL X-FIGHTERS | BESZÁMOLÓ AZ OSZAKAI FUTAMRÓL

[InfoBike.hu | Red Bull] Felvétel dátuma: 2013.06.11

A helyiek kedvence, a japán Taka Higasino megnyerte pályafutása első Red Bull X-Fighters versenyét, megingatva a versenysorozatban élen álló francia Tom Pagès-t az Oszakai vár előtt rendezett verseny izgalmakkal teli döntőjében 11 000 szurkoló és a nemzetközi televíziós nézőközönség szeme láttára, a világ legrangosabb freestyle motokrossz versenysorozat észak-ázsiai debütálásán, amelyet óriási várakozás előzött meg.

A Red Bull X-Fighters legelső japán állomásán a helyi Taka Higasino látványos és váratlan győzelmet aratott a számos trükköt bemutató francia Tom Pagès-val szemben, amivel hazájának lenyűgöző ízelítőt adott az FMX-ből. Oszakában a dobogó legalsó fokára az amerikai Adam Jones állhatott fel. A hat fordulóból álló 2013-as évi Red Bull X-Fighters Világbajnoki Versenysorozat eddigi négy fordulójában négy különböző győztest avattak. A Red Bull X-Fighters Világbajnoki Versenysorozat tabelláját összetettben még mindig Pagès vezeti a következő, madridi állomás előtt, amelyet jövő hónapban rendeznek.

Az estén, amelyen a japán hagyományok kaptak főszerepet, az elődöntőtől kezdve, a középdöntőn át a Pagès ellen vívott döntőig, Higasino minden egyes ugrását izgatottan kísérte figyelemmel a közönség. Miután uralta a pénteki selejtezőt, a francia versenyzőt tartották a verseny fő esélyesének, amelyen a gravitációval dacoló trükkök bemutatása során a motorosok vízszintesen akár 30, függőlegesen pedig 15 méteres távolságokat ugrottak. A 28 éves japán kiválóság élete legjobb versenyét produkálta. Higasino a tekintélyt parancsoló Oszakai vár mellett található lélegzetelállító helyszíntől a mindössze 15 percnyi távolságra fekvő Nisinomaru Parkban töltötte gyermekkorát. Szülővárosából, Oszakából hét évvel ezelőtt költözött Kaliforniába, az FMX fellegvárába. Szombaton egy csapásra hős lett Japánban.

„Nem hiszem el” - nyilatkozta Higasino a Pagès ellen vívott, izgalmakkal teli, 3-2 arányban megnyert döntőt követően, amelyet Toru Hasimoto, Oszaka polgármestere és egyéb helyi vezetők is figyelemmel kísértek. „Nagyszerű döntő küzdelmet vívtunk Tommal. Nem gondoltam, hogy én nyertem. Megtiszteltetés az itt szerzett győzelem.” Pagès ismét látványos bemutatót produkált, közönségkedvenc Double Nac Indian Whip mutatványával elnyerte a Swatch Legjobb Trükkért járó díjat. Szintén remekelt a Flair, a Volt és a Special Flip trükkökkel. Az este csalódással zárult a címvédő bajnok, az új-zélandi Levi Sherwood és a 2011-es bajnok, a spanyol Dany Torres számára – az elődöntőben mindketten távozni kényszerültek. „Ennél többet nem nagyon tehetek” – nyilatkozta Pagès. „Többé-kevésbé minden tőlem telhetőt megtettem.” A japán Daiszuke Szuzuki pályafutása 3. versenyén a 10. helyen végzett.