KLX 125 és D-Tracker 125
Kawasaki KLX 125 és D-Tracker 125 néven 2010-re két új mindenes negyedliteres motort állít csatasorba a Kawasaki.
A két új modell tinédzsereknek és kezdõknek egyaránt ideális választás. A két modell legfõbb alkatrészei megegyeznek. Ugyanaz az acélcsõ váz, ugyanaz a 125 cm3-es léghûtéses motorblokk és megegyezõ idomok kerültek mindkét gépre. Az egyszerû és megbízható aggregát 10 lóerõ leadására képes (8000 ford./percnél). A léghûtéses blokk befecskendezõt kapott, mindehhez egy 5 sebességes
váltó párosul.
Az egyik irányvonal a supermotós beütésû D-Tracker fordított elsõ villával, elöl-hátul 14 colos küllõs felnivel és alacsony, 805 mm-es ülésmagasságával városi közlekedésre szánták. Míg a könnyebb terepre is alkalmas KLX magasabb, 830 mm-es ülésmagasságú, nagyobb, elöl 19, míg hátul 16 colos felniket kapott, amelyek hagyományos 33 mm átmérõjû teleszkópra támaszkodnak. A dögös hullámos féktárcsák mindkét modellen megtalálhatók, elöl 240 mm-es tárcsa, hátul 190-es tárcsafék garantálja a gyors megállást.
Mindkét modell nemcsak kinézetében kompakt, de súlyában is az. A KLX 113 kg-ot nyom, míg társa 1 kilóval nehezebb.
Versys
A Versys: a sorkettes blokk ideális futómû beállítással nagy népszerûségnek örvend, azonban 2010-re csak kisebb ráncfelvarráson esett át, megtartva az elõzõ modell nagyszerû tulajdonságait. Az új forma sportosabb, agresszívebb és letisztultabb lett elõdjénél.
A hangsúlyt az utas kényelmére helyezték a tervezéskor, vastagabb párnázással komfortosabbá varázsolták a hátsó ülést. A nagyobb komfort érdekében magasabb szélvédõt kapott, amit háromféle állásba, elektromosan állíthatunk. A hosszú rugóúttal rendelkezõ futómû maradt a régi, ami kiválóan megfelel a rosszabb minõségû utak átvészelésekor. Az idomok mellett új dupla fényszórót és új hátsó lámpát kapott. A kényelem mellett a biztonság is elõtérbe került, ezért ABS is rendelhetõ az új Versyshez.
KLX110
A fiatalabb korosztály számára ideális választás a Kawasaki újdonsága, a 4 ütemû krossz mini motorja, mely 68 kg-ot nyom mindössze. A 112 cm3-es blokk teljesítménye 6.3 LE. Az önindítóval ellátott járgány 4 sebességi fokozattal büszkélkedhet.
1400GTR
A Kawasaki hatalmas túragépét nemcsak külsõleg, de belsõleg is minden jóval ellátták a 2010-es évre, hogy a kategória élére álljon a japán gyár zászlóshajója. Talán nem is túlzás, ha a piac legsportosabb túramotorjáról beszélünk.
Megkapta a gyár elsõ kipörgésgátló rendszerét a KTRC-t (Kawasaki Traction Control), amely a két kerék közötti sebességet figyeli a blokkolásgátló szenzorainak segítségével. Ha eltérés van az elsõ és hátsó kerék sebessége között, akkor a rendszer a vezérlõelektronika segítségével korrigálja azt, ezzel megakadályozva a kipörgést.
A modellfrissítés keretein belül a második generációs kombinált fékrendszer a K-ACT (Kawasaki Advanced Coactive Braking Technology) ABS is helyet kapott, ami a maximális fékhatás elérése érdekében, a fékpedál használatakor az elsõt is aktiválja. Itt két mód között választhatunk: a standard módban késleltetve jelenik meg a fékerõ az elsõ féken, ami kanyarvadászatkor ideális, míg a High Combined módban a hátsó fék használatakor az elsõ is azonnal mûködésbe lép, ezt a módot túrázásra, autópályára ajánlja a gyár.
A modellt a környezettudatos viselkedés jegyében még „zöldebbé" varázsolták, már amennyire lehetséges ezt egy 1352 cm3-es 155 lóerõs motornál elvárni. Úgynevezett Fuel Economy Assistance Mode-dal látták el, amivel a befecskendezõ térképet spórolósabb üzemmódba kapcsolhatjuk. Ebben az ECO üzemmódban kevesebb üzemanyagra van szüksége a GTR-nek. Mindez azonban csak 6000-es fordulatszámértékig és 30%-os gázállásig mûködik, mivel ezt elérve automatikusan normál üzemmódra áll vissza a vezérlõ elektronika.
70 mm-rel magasabb plexit kapott, ami most is elektromosan állítható. Ezenkívül alapfelszereltség lett a fûthetõ markolat. Az áráról sajnos még nem lehet tudni sokat, megjelenése 2010 elején várható.
ZX-10 R
Hát most sokan nem örülnek, hogy 2010-re nem az új Ninja kerül a középpontba, jövõre is csak kisebb ráncfelvarráson esik át a már 2 esztendõt megélt modell. De a felröppent pletykáknak hiszünk, és miért ne hinnénk neki, fõként ha a Kawasaki szivárogtatja ki esetleg, hogy 2011-re valami teljesen új ütõs modellel fognak elõállni, amire azonban most még várnunk kell...
Kis mértékben módosították a fejidomot, ami így még inkább hasonlít kistesójára, a ZX-6R-re.
Ezenkívül az oldalidomon a fekete festék jobban fogott, így lecsökkent a zöld terület, amit, mint tudjuk, a fekete karcsúsít, persze ez csak a lime zöld modellre vonatkozik. Leginkább optikailag észrevehetõ változást a kipufogódobnál látunk, fémes szürke festése, gödrös kidolgozása, minimalista befejezése mind-mind fokozzák a kipufogó dögös kinézetét.
Legnagyobb újítás a szériafelszereltségként részét képezõ Öhlins kormánylengés-csillapító. Mely nem csak külsõre, de belsõ változtatásai révén is megbízhatóbb mûködést garantál.
Z1000
A legjelentõsebb változást az új Z1000 jelentette. Elszakadtak a korábbi recepttõl, hogy a literes sportmotor lebutított változatát tolják a nagyközönség elé.
Az Z1000 merõben más, minden egyes alkatrész kizárólag az Õ számára készült. Mindez megspékelve igazi street-fighteres agresszív külsõvel. A három színkombináció közül is a legextravagánsabb a fekete/ezüst kivitel, mely kígyóbõr mintájú üléssel biztos feltûnést garantált.
A korábbi 2003-as Z1000 blokk alapja a ZX-9R-bõl származott, a konkurencia gépei is fõként a 1000-es gépek blokkját örökölték. Most 2010-re a Kawasaki a hangsúlyt a teljesítmény-hajhászásra alkotott szuper sportmotor erõforrás helyett a vezetési élmény elérésére helyezte. Úgy, hogy az új modell már alsó és középtartományban is nagyobb teljesítményt biztosít. A soros négyhengeres blokk 90 cm3-rel, 1043 cm3-re növekedett. A furat 77.2-rõl 77 mm-re csökkent, míg a löket 50.9-rõl 56 mm-re növekedett. A teljesítmény 13 lóerõvel nagyobb lett, mint elõdjénél, 138 LE 9600-nál, ami akár lehetett volna több is, ha a Kawasaki nem az alsó és középsõ tartományra koncentrál. De nem is ez volt a cél. A nyomaték maximumot is 11.3 Nm-rel magasabb értéken, 110 Nm-nél éri el 7800 percenkénti fordulatszámon. Az ütõs blokk természetesen injektorral táplálkozik, az acél tankból 38 mm-es torokátmérõjû befecskendezõ juttatja a finoman porlasztott üzemanyagot a hengerbe.
A korábbi acélvázat is lecserélték. Öt részbõl álló alumínium hídvázat kapott, szintén alumínium segédvázzal kombinálva, ami összességében tízkilós súlycsökkenést eredményezett. A menetkész tömeg mindössze 218 kg, az ABS-es verzió esetében 221 kg. Nemcsak a súlycsökkenés pozitívum az új váznak köszönhetõen, mivel 30%-kal merevebb minden irányban, mint elõdje. Az 1440 mm-es tengelytáv 5 mm-rel csökkent, a hátsó rugóstag, az alkalmazott központi rugóstag messzebb került a forró kipufogótól. Elhelyezése egyedülálló a Kawasakinál. Szinte vízszintesen fekszik az elõfeszítésben és húzófokozati csillapításban állítható gátló. Elöl fordított 41 mm-es teleszkópok, melyek teljes takarásban vannak egy mûanyag takaró idom által. Az elsõ futómû minden irányban állítható.