Minden motor A-Z Hírlevél | Médiaajánlat | Impresszum

Ebből a hétvégéből is tanulnunk kell!

[InfoBike.hu | BMW Racing Team Toth ] Felvétel dátuma: 2014.05.06
BMW Racing Team Toth , Assen, Superbike-vb

A BMW Racing Team Toth versenyzője, ifjabb Tóth Imre mindkétszer a legjobb húszban végzett vasárnap az asseni futamokon a Superbike-vb csúcskategóriájában, míg Sebestyén Péter technikai gondok miatt kiesett

Túl van Assenben a BMW Racing Team Toth a Superbike világbajnokság csúcskategóriájában a harmadik versenyhétvégén is, és a magyar csapat bizony keserű szájízzel hagyta el a gyorsasági motorsport szentélyét. Rengeteg technikai gond nehezítette mindkét pilóta egész hétvégéjét, aminek következtében Sebestyén Péter a második, a zuhogó eső miatt háromszor is elindított futamán már el sem tudott indulni. Ifjabb Tóth Imre viszont mindkétszer célba ért, és az első, 20. helyen zárt versenyt követően a másodikon a 16. pozícióban intették le, azaz egy hellyel maradt el a pontszerzéstől. A csapat abban bízik, hogy két hét múlva, Imolában végre egy gondoktól mentes versenyhétvégét tud majd teljesíteni.

Immár harmadik futamát teljesítette a BMW Racing Team Toth két magyar versenyzője a Superbike-világbajnokság csúcskategóriájában. A csapat újoncként rengeteg problémával szembesült az egész hétvégén, és ez sajnos vasárnap is folytatódott annak ellenére, hogy a reggeli warm up-on Sebestyén Péternek végre sikerült megfutnia az induláshoz szükséges limitidőt, így aztán mindenki bizakodva várta az első verseny rajtját. Ami körülbelül két-három körig tartott.

A 19 éves versenyzőt ugyanis olajfolyás miatt kiintették a versenyből, és a felmerült technikai problémákat nem is tudták a második futam rajtjáig megoldani, így Peti számára véget is ért az asseni hétvége.

„Nagyon boldog voltam, hogy sikerült a limitet a reggeli warm up alatt teljesítenem, ám az örömöm ezzel véget is ért, ugyanis már ekkor éreztem, hogy gondok vannak a teleszkópommal. A rajtom ennek ellenére jól sikerült, egész jó pár kört mentem, amikor kiintettek. Kiderült, a blokkom is megsérült, így cserélni kellett volna, ami megoldhatatlan volt a második futam kezdetéig, így számomra befejeződött a verseny. Őszintén bevallom, nem erre számítottam, hatalmas a csalódottságom, ráadásul a beállítások terén továbbra sincs előrelépés” – jelentette ki Peti.

Ifjabb Tóth Imre az első futamon sajnos elrontotta a rajtját, és ez végig rányomta a bélyegét a teljesítményére, ám a 25. rajtpozícióból így is sikerült előre jönnie a 20. helyig. A második futam maga volt a rémálom, az eső miatt háromszor rajtolt el a mezőny. Imi végigmotorozta a versenyt, sőt, ha egy kis szerencséje lett volna, akkor akár pontszerzőként intették volna le, ám így a 16. lett.

„Nincs mit szépítenem, nagyon rossz volt minden. Elszúrtam a rajtokat, nem volt tempóm egyik futamon sem, ráadásul a vizes gumikkal a motor ismét másként ment még az egyenesekben is, mint ahogy azt gondoltuk. Rengeteg munka vár ránk, hogy úgy szerepeljünk, ahogy azt szeretnénk, annak ellenére, hogy ismét csak egy kis szerencse hiányzott ahhoz, hogy megszerezzük az idei első vb-pontunkat. Ebből a hétvégéből is tanulnunk kell. A BMW szakembere nagyon sokat segített nekem a beállításoknál, és abban reménykedem, hogy már Imolában meg lesz az eredménye a közös munkának” – értékelte a versenyeken nyújtott teljesítményét Imi.

Az asseni futam végeredménye

10.30 – Superbike első futam

Eredmény: 1. Sylvian Guintoli (francia, Aprilia RSV4 Factory), 2. Tom Sykes (brit, Kawasaki ZX-10R) 1.259 mp hátrány, 3. Jonathan Rea (brit, Honda CBR1000RR) 4.116 mp hátrány, … 20. Ifjabb Tóth Imre (magyar, BMW S1000 RR) 1 kör hátrány. Sebestyén Péter (magyar, BMW S1000 RR EVO) kiesett.

13.10 – Superbike második futam

Eredmény: 1. Jonathan Rea (brit, Honda CBR1000RR), 2. Alex Löwes (brit, Suzuki GSX-R1000) 2.222 mp hátrány, 3. Davide Giuliano (olasz, Ducati Superbike Team) 4.955 mp hátrány, … 16. Ifjabb Tóth Imre (magyar, BMW S1000 RR) 1 kör hátrány.  Sebestyén Péter (magyar, BMW S1000 RR EVO) technikai okok miatt nem indult.