tovább >>>
Főoldal | Email | Belépés napja. Keresés itt:
   Minden motor A-Z Hírlevél | Médiaajánlat | Impresszum

Pont nélkül zárta a bíztatóan indult versenyhétvégét Vallelungában, az idei olasz bajnokság második futamán a Tomracing Motorsport pilótája

Gyutai Adrián: „Jó az irány, de még sokat kell tanulnom”
[InfoBike.hu | Tomracing Motorsport ] Felvétel dátuma: 2015.05.20

Noha egész hétvégén folyamatosan gyorsult a 2015-ös olasz bajnokság második futamán Gyutai Adrián, aki az idén a világ egyik legerősebb sorozatának National Trophy 600 Supersport kategóriájában teljesít teljes szezont, végül pont nélkül zárt. A Tomracing Motorsport versenyzője ugyanis remek rajtot követően már a hetedik pozícióért csatázott, amikor elesett. A 24 éves motoros vallelungai teljesítménye ennek ellenére bíztató a jövőre nézve, hiszen több mint egy másodperccel közelebb került az élmenőkhöz.

Eddigi pályafutása legnehezebb szezonját teljesíti Gyutai Adrián, aki idén az olasz bajnokságban, egyedüli magyarként és egyedüli hondásként a National Trophy 600 Supersportban áll rajthoz. A Tomracing Motorsport pilótája ezúttal Vallelungában állt rajthoz a bajnoki sorozat második állomásán. A 24 éves paksi motoros még sosem száguldozott a Róma melletti pályán, ám az időeredményei egyértelműen igazolták, hamar megismerte a vallelungai aszfaltcsíkot. A csütörtöki teszten és a pénteki szabadedzéseken sikerült megtalálni a csapatnak az ideális beállításokat, aminek köszönhetően már egy másodpercre került közel a közvetlen élmenőkhöz.

Az időmérőn a 13. rajthelyet szerezte meg – több esetben is feltartották a gyors körében – ám azt látva, hogy a pálya első felében ő volt a második leggyorsabb versenyző, mindenki bizakodva várta a vasárnapi futamot. Adrián ragyogóan rajtolt, és az első kör végén már a nyolcadik helyen állt, sőt, támadni kezdte az előtte haladókat. A nagy akarásnak azonban nyögés lett a vége, hiszen a hetedik pozícióért való küzdelemben hibázott – elment a motor hátulja –, és bukott, így pont nélkül zárta a viadalt. Ennek ellenére bizakodó a motoros és csapata, ugyanis az időeredmények egyértelműen igazolják, rövidesen a legjobbak ellen is felveheti a harcot.

„Összességében pozitív hétvégén vagyunk túl, hiszen a motorom edzésről edzésre jobb és jobb lett. Először mentem Vallelungában, és meg kellett tanulnom egy új pályát, de már az első edzésen nagyon tetszett az egész, és a motor beállításaival is nagyon jól haladtunk. Az időmérők sikerülhettek volna sokkal jobban is, mindkét edzésen volt benne még bőven, de sajnos nem sikerült olyan jól helyezkednem, hogy legyen helyem gyors köröket menni. Pedig nagyon fontos, hogy ezt valahogy kezelni tudjam. Ugyanakkor a múltkori két és fél másodperces hátrány most már csak másfél volt az elsőhöz, egy másodpercen belül pedig a negyedikhez képest, ami egyértelműen bizonyítja, hogy jó úton haladunk. Magabiztos voltam a versennyel kapcsolatban, és a rajtom jól sikerült, már az első körömben előre tudtam lépni egészen a nyolcadik helyig, de a második körben sajnos hibáztam, és elestem. Emiatt mérges vagyok magamra, de rengeteget tanultam ezen a hétvégén is, és a következő futamon Mugellóban megteszek mindent a jó eredményért” – jelentette ki Gyutai Adrián.

A következő versenyhétvégére június 12. és 14-e között kerül sor Mugellóban – ahol tavaly a 11. lett a 24 éves motoros –, ahol két futamot rendeznek.