tovább >>>
Főoldal | Email | Belépés napja. Keresés itt:
   Minden motor A-Z Hírlevél | Médiaajánlat | Impresszum

A június 21-én, Misanóban a Supersport világbajnokságon is bemutatkozó Schmidt Racing a hétvégén a Pannoniaringen folytatta szereplését Közép-Kelet-Európa legnívósabb nemzetközi gyorsasági motoros sorozatában, az Alpok-Adria Bajnokságban, illetve az IMRC és a hazai pontvadászat második fordulójában. Chrobák János (Supersport) ezúttal is megnyerte mindkét futamát, ráadásul az időmérőn fantasztikus pályacsúcsot ért el kategóriájában (1.55:5), míg Juhász Dávid (Superstock 600) a szombati győzelmét követően vasárnap többszöri, jogtalan büntetés után végül a 9. helyen zárt. A csapat már ott megóvta a versenyigazgatóság döntését, és jogi úton szeretné bizonyítani igazát.

Az idén megalakult Schmidt Racing gyorsasági motorversenyzői a Pannoniaringen folytatták a remeklésüket az idei bajnoki szezonban. A Supersportban rajthoz álló Chrobák János (Paksi AMSE) ezúttal sem talált legyőzőre – egyik futamon sem tudták megszorítani –, ráadásul a szombati időmérőn elképesztő pályarekordot ért el. Az 1:55.5-ös köridő nem hivatalos csúcs, ugyanis nem verseny közben érte el a Schmidt Racing élmotorosa. Kis híján ugyanezt a bravúrt a Superstock 600-ban induló Juhász Dávid is megcsinálta, ám a szombati futamgyőzelmet követően vasárnap a szervezők mindent elkövettek, hogy megakadályozzák a 22 éves motorversenyző újabb sikerét. Jogtalanul letolatták a rajtrácsról – szabálytalan volt az egész rajtprocedúra – majd ezt tetézve, a boxutcából elstartoló, mégis az 5. helyen célba érő Dávidot még 20 másodperces időbüntetéssel sújtották, így végül kilencedik lett a hivatalos végeredmény alapján. A csapat nem nyugszik bele a Pannoniaringen tapasztalt igazságtalanságokba és szervezői hibákba, és jogi úton szeretné kiharcolni az igazát.

Balogh Róbert csapatmenedzser: „Az egyik szemem sír, a másik nevet. A szombati napon totális sikert arattunk. Nagyon büszke vagyok a versenyzőimre, illetve az egész csapatra, mert hibátlan munkát végeztek. Chrobák Jani négy futamból négyszer diadalmaskodott. Ami viszont nagyon elszomorított, hogy a szombaton győztes Dávid vasárnap is nyerhetett volna, hiszen egy másodperccel gyorsabb volt az élmezőny többi tagjánál. Sajnos a verseny azonban nem a pályán dőlt el! Szabálytalan rajtprocedúra és egy apró műszaki hiba miatt csak a boxutcából rajtolhatott el Dávid, akit ennek ellenére az ötödik helyen intettek le. Ekkor teljesen megmagyarázhatatlan módon a rendezők további húsz másodperces büntetéssel sújtották, így végül a kilencedik lett. A döntéssel nem értünk egyet, melyet a helyszínen megfellebbeztünk, de természetesen elutasították azt. Mindezt olyanok tették, akik szombaton szabálytalan motorja miatt kizártak egy versenyzőt, majd vasárnap ugyanazzal a szabálytalan alkatrésszel ismét elkapták, ám végül meghagyták a pályán szerzett eredményét. Ezek után nem kérdés, hogy pénzt, időt és energiát nem sajnálva a végsőkig elmegyünk, hogy bebizonyítsuk az igazunkat, így a FIM-Europe Fegyelmi Bizottságához fordulunk, illetve jogi útra tereljük az ügyünket. Mindezek ellenére mindkét büszkeségünk vezeti a bajnokságot kategóriájában.”

Chrobák János motorversenyző (Supersport): „Nagyon jó hétvége volt a számomra, még egy nagy lépés a Supersport világbajnokságon való szereplés felé. Jól dolgozott a csapat, nagyon jó volt a motorom, és én is hozzá tudtam tenni a maximumot. Sikerült megnyernem mind a két futamot elég nagy előnnyel, stabil jó köridőkkel. Sőt, aminek külön és nagyon örülök, hogy a szombati időmérő edzésen a pole pozíciót egy nem hivatalos Supersport 600-as pályacsúccsal szereztem meg. A köridő 1:55.544, amire nagyon büszke vagyok. Innentől teljes gőzzel a három hét múlva következő misanói vb-futamra készülünk, ahol remélem, tisztességesen helytállunk. Nagyon várom már, hiszen az egy más légkör, más mezőny, szóval nagyon nehéz feladatunk lesz. De bízom a csapatban, magunkban, mindenki a maximumot fogja nyújtani. Köszönöm az egész csapat munkáját és nagyon örülök annak, hogy ilyen sok magyar szurkoló kilátogatott a versenyekre.”

Juhász Dávid motorversenyző (Superstock 600): "Kicsit felemásra sikeredett ez a versenyhétvége. Kiválóan teljesített a csapat, hiszen az időmérőn megszereztem a pole pozíciót, majd a szombati futamot magabiztosan meg tudtam nyerni. Vasárnap szintén az első helyről vártam a futamot, de eddig tisztázatlan körülmények áldozata lettem, és a boxutcából kellett rajtolnom. A mezőny után eredve az ötödik helyig tudtam felzárkózni, ám a verseny vége után 20 másodperces büntetéssel büntettek. Én nem szeretném kommentálni az esetet, a csapat fellebbez a döntés ellen. Természetesen nagy erőkkel készülök tovább  a Supersport világbajnokságra! Köszönöm a csapatomnak és szponzoraimnak a hétvégét!"